پیام مدیریت : امام باقر سلام الله عليه : أعوذُ بِكَ مِن أن أظلِمَ أو اُظلَمَ، وأعوذُ بِكَ مِن صَفقَةٍ خاسِرَةٍ، ويَمينٍ كاذِبَةٍ؛ ::

بازدید: 32127 تاریخ: 16 اسفند 1392

   

معرفی UCMAS
برنامه حساب ذهنی UCMAS یک برنامه منحصر به فرد برای رشد کودک است که در سال 1993 توسط دکتر دینو ونگ در کشور مالزی ابداع گردید. این برنامه با استفاده از یک سیستم محاسبه نوآورانه با به‌کارگیری چرتکه سبب پویایی مغز (نیمکره‌چپ و نیمکره‌راست) به طور هم ‌زمان می‌شود . دانش آموزان در سنین بین 5 تا 13 سال با یادگیری محاسبه ذهنی سریع و دقیق ظرفیت ذهن خود را توسعه می‌دهند که این سبب بهبود مهارت‌هایی نظیر مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مسأله می‌شود که به موفقیت در همه رشته‌ها و زندگی روزمره می انجامد. برنامه UCMAS نه تنها منجر به ایجاد اعتماد به نفس و تسلط در انجام محاسبات می‌شود، بلکه این برنامه با ایجاد یک چهارچوب زیربنایی سبب توسعه مهارت‌های مورد نیاز یادگیری در مدرسه و زندگی روزمره کودکان می‌‌گردد. مبدعان برنامه UCMAS معتقدند که آن طوری طراحی شده است که هر دو طرف مغز را به شکلی یکپارچه توسعه می‌دهد. وقتی کودکان به وسیله دست مهره‌های چرتکه را جابجا می‌کنند، این ارتباط بین دست و مغز، تحریک نیمکره ‌های راست و چپ مغز را به دنبال خواهد داشت. نیمکره‌راست(سمت انتزاعی) یک حافظه تصویری از مهره‌های چرتکه می‌سازد درحالیکه نیمکره ‌سمت چپ (سمت منطقی)قوانین لازم برای انجام محاسبات را به کار می‌گیرد. هنگامیکه هر دو طرف مغز از طریق آموزش UCMAS فعال می‌شود، دانش آموزان می‌توانند به سرعتی در محاسبات دست یابند که پیش از این فقط نابغه‌های ریاضی قادر به آن بودند. متخصصان مشخص کرده اند که حافظه‌ای که در نیمکره چپ مغز وجود دارد بلند مدت نیست، اما تصویری که در نیمکره‌راست مغز ثبت شده برای همیشه در ذهن می‌ماند. با تحریک نیمکره‌ راست مغز از طریق حساب ذهنی، و در ترکیب آن با هوشیاری از چشم‌ها ،گوش‌ها و دست‌ها، توانایی ذخیره وبازیابی با هم توسعه داده شده می‌شود. بنابراین، توانایی برای حل مسائل ریاضی10رقمی تنها در چند ثانیه فقط یک موفقیت کوچک در مقایسه با آموزش واقعی ذهنی است که به منظور دست‌یابی به مهارت برای انجام محاسبات سریع انجام می‌شود.
شرایط برگزاری کلاس ها
کلاسهای این موسسه با استفاده از کتاب های تمام رنگی(دارای استاندارد بین المللی- هر سطح دارای 2 کتاب)، دفترچه تند نویسی، کارت های تصویری، چرتکه دانش آموز و معلم، تایمر و دیگر وسایل کمک آموزشی در 10 سطح برای رده سنی 8 تا 13 سال و در 12 سطح برای رده سنی 4 تا 7 سال و هر سطح به مدت سه ماه در محیطی کاملاً شاد و پویا برگزار می گردد. هر هفته یک  جلسه کلاس به مدت 110 دقیقه  و کلاس به زبان فارسی بوده اما به دلیل بین المللی بودن دوره و حضور دانش آموزان برگزیده در مسابقات جهانی کلیه اعداد و محاسبات در کلاس به زبان انگلیسی ارائه می گردد. دانش آموزان ucmas هر ساله در مسابقات استانی، کشوری و جهانی شرکت می کنند تا آموخته های خود را در رقابت با دیگران محک بزنند.  سقف تعداد دانش آموز هر کلاس 15 نفر و هزینه ثبت نام کلاس ها در سراسر کشور ثابت و برای ترم های مختلف بطور متوسط حدود ماهی 45 هزار تومان می باشد.
دوره ویژه کودک – والد
این دوره فقط در محل دفتر مرکزی موسسه برگزار می گردد و همزمان با کلاس UCMAS کودک یا نوجوان، مادر نیز در کلاس های مختلف روانشناسی و فرزند پروری شرکت خواهد کرد و همراه با فرزند خود یک دوره کامل آموزشی را به انتخاب خود زیر نظر اساتید متخصص دانشگاه طی خواهد نمود جهت اطلاع از جزئیات برنامه با دفتر مرکزی(تلفن: 2332168) تماس حاصل نمایید. لازم به ذکر است که ظرفیت دوره ویژه کودک – والد محدود می باشد.
درباره ما
موسسه آموزشی پویا ذهن برتر که وابسته به موسسه فرهنگی هنری بهار و صبا پارس می باشد در بهمن ماه 1392 با اخذ نمایندگی استان فارس از موسسه نوآوران راه ابریشم تهران که نماینده انحصاری ucmas در ایران می باشد فعالیت خود را شروع کرده است. هدف از تاسیس این موسسه ارتقاء سطح یادگیری، بهبود سرعت و دقت محاسبات، بهبود حافطه، ارتقاء خلاقیت و تمرکز، بهبود اعتماد به نفس و نهایتاً عملکرد بهتر کودکان و نوجوانان می باشد. مدیران این موسسه همگی از اساتید با تجربه دانشگاه هستند و کادر مدرسان تمامی خانم و با مدارک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشند.


برای اطلاعات بیشتر به سایت ucmas ایران مراجعه ویا با دفتر نمایندگی شیراز تماس حاصل فرمایید.
www.ucmas.ir
www.mehrkooshan.ir
دفتر نمایندگی استان فارس: شیراز خیابان قصر دشت سه راه فلسطین ساختمان ملیکا طبقه 2 واحد 1
تلفن دفتر مرکزی شیراز: 2332168 جهت اطلاعات بیشتر و اخذ شعبه در شهرستانهای استان فارس
محل تشکیل کلاس ها در شیراز:
1. خیابان قصردشت روبروی قنادی کامران آموزشگاه زبان بهار پلاک 296 ، گروه سنی 7 – 4 سال، تلفن: 6272373
2. خیابان قصردشت خیابان مهر آموزشگاه زبان بهار ، گروه سنی 13 – 8 سال (دختران)
3. بلوار شاهد آموزشگاه زبان بهار ، گروه سنی 13 – 8 سال (پسران)
4. بلوار هفت تنان زیر پل عابر پیاده آموزشگاه زبان بهار، گروه سنی 7 – 4 سال و گروه سنی 13 – 8 سال (دختران)،
تلفن: 2261722 - 2284271
5. خیابان قصردشت سه راه فلسطین ساختمان ملیکا طبقه 2 واحد 1(دفتر مرکزی) ، مخصوص دوره ویژه کودک- والد


قبلی بعدی
بالا

گالری عکـس